زندگی

استرس به سراغتان نمی‌آید اگر از این فهرست غذایی پیروی کنید

استرس به سراغتان نمی‌آید اگر از این فهرست غذایی پیروی کنید

به گفته محققان گنجاندن برخی مواد خوراکی مغذی در رژیم غذایی به مقابله با استرس کمک می‌کند.

استرس به سراغتان نمی‌آید اگر از این فهرست غذایی پیروی کنید

به گزارش حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از زی نیوز، رژیم غذایی سالم، ورزش، یوگا، مراقبت یا انجام برخی سرگرمی‌ها، در کاهش استرس تاثیر به سزایی دارند. همچنین انواع ویتامین‌ها یک عنصر ضروری برای داشتن پوستی زیبا و سالم و درخشان هستند. ویتامین‌ها سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت کرده و توانایی بدن برای مقاومت در برابر موقعیت‌های استرس زا را افزایش می‌دهند.

متخصصان تغذیه چند ماده غذایی غنی از ویتامین را که باید در رژیم غذایی در راستای کاهش استرس و اضطراب جا داده شوند، معرفی کردند:

تخم مرغ

تخم مرغ به دلیل وجود مواد مغذی فراوانی که حتی اغلب به عنوان مولتی ویتامین طبیعی از آن یاد می شود، یکی از منابع طبیعی ویتامین D است. تخم مرغ دارای ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسید‌های آمینه و آنتی اکسیدان است که برای واکنش سالم به استرس ضروری هستند. تخم مرغ همچنین دارای کولین بالایی است. ثابت شد که کولین برای سلامت مغز مفید بوده و ممکن است عامل حفاظتی در مقابل استرس باشد.

بلوبری

بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین C است و باعث کاهش مؤثر استرس در مغز می‌شود. به طور کلی بدن ما برای ترمیم و محافظت از سلول‌ها در هنگام استرس به ویتامین C و آنتی اکسیدان نیاز دارد.

اسفناج

اسفناج سرشار از کلسیم، ویتامین‌های گروه B، آهن و آنتی اکسیدان است. یکی از غذا‌هایی که می‌تواند به اضطراب کمک کند اسفناج است. در هر فنجان اسفناج، ۱۵۷ میلی گرم منیزیم یافت می‌شود که ۴۰ درصد نیاز روزانه هر فرد است. کمبود منیزیم می‌تواند باعث سردرد، خستگی و علائم مربوط به استرس شود. این سبزی، کربوهیدرات کمی دارد و می‌تواند به عنوان بخشی از رژیم لاغری استفاده شود، همچنین منیزیم، برای افرادی که فشارخون بالایی دارند، بسیار مفید است.

مغزیجات آجیلی

آجیل‌ها دارای مواد مغذی زیادی از جمله ویتامین‌های گروه B و اسید‌های چرب امگا ۳ هستند. ویتامین‌های گروه B بخشی اساسی از یک رژیم غذایی سالم هستند و می‌توانند به کاهش استرس کمک کنند. بادام، پسته و گردو حتی به کاهش فشار خون نیز کمک می کنند؛ همچنین مغز‌ها و دانه‌ها سرشار از منیزیم هستند و با بهبود کنترل اضطراب ارتباط دارند.

آووکادو

ویتامین‌های گروه B برای سلامت اعصاب و سلول‌های مغزی ما ضروری است و کمبود ویتامین B ممکن است باعث اضطراب شود. آووکادو سرشار از ویتامین‌های گروه B است که به عنوان کمک کننده در کاهش استرس شناخته می‌شوند. آن‌ها همچنین سرشار از چربی اشباع نشده و پتاسیم هستند که هر دو به پایین آوردن فشار خون کمک می‌کنند.

پرتقال

پرتقال که سرشار از ویتامین C است می‌تواند به کاهش هورمون‌های استرس و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. طبق تحقیقات روی بیماران فشار خون بالا، افزایش مصرف ویتامین C می‌تواند فشار خون و سطح کورتیزول یا هورمون استرس را کاهش دهد.

انتهای پیام / 

منبع

استرس به سراغتان نمی‌آید اگر از این فهرست غذایی پیروی کنید
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا