زندگی

اطلاعات علمی حیرت انگیز درباره هسته زردآلو

اطلاعات علمی حیرت انگیز درباره هسته زردآلو

هسته زردآلو دارای ویتامین B۱۷ است که برای مبارزه با سرطان مفید است.

اطلاعات علمی حیرت انگیز درباره هسته زردآلو

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از استایل کریز، هسته زردآلو یکی از منابع غنی از اسید‌های چرب و پروتئین است. متخصصان بر این باورند مصرف این دانه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد، اما یافته‌ها در این زمینه خیلی قوی نیست. در حقیقت به دلیل وجود آمیگالین و لاتریل در هسته زردآلو، این هسته ذاتاً سمی است.

با این حال، این هسته دارای خواص بی شماری است. در حقیقت ۵۰ درصد از وزن هسته زردآلو از روغن و اسید‌های چرب مفید تشکیل شده، همچنین پروتئین ۲۵ درصد وزن دیگر این هسته را تشکیل داده است.

فیبر که برای دستگاه گوارش بسیار مفید بوده و ۵ درصد حجم هسته زردآلو را تشکیل داده است.

در کنار خواص هسته زردآلو، زیاده روی در مصرف آن می‌تواند باعث مسمومیت شود. این هسته دارای مواد مختلف سمی از جمله سیانید، آمیگالین و گلوکوساداس است.

زیاده روی در مصرف هسته زردآلو می‌تواند باعث مسمومیت شود که علائم آن بیشتر شامل حالت تهوع، سردرد، بی حالی، بی خوابی، کاهش فشار خون و درد ماهیچه‌ها و مفاصل می‌شود همچنین تاکنون شماری مرگ در کودکان به دلیل زیاده روی در مصرف هسته زردآلو گزارش شده است.

درمان سرطان با مصرف هسته زردآلو

با این حال، متخصصان می‌گویند احتمالاً مصرف دوز مشخصی از هسته زردآلو و عدم زیاده روی در مصرف آن می‌تواند در درمان سرطان موثر باشد. در واقع، این هسته دارای ماده‌ای به نام امیگدالین یا همان ویتامین B۱۷ است. از آمیگدالین در درمان سرطان به صورت گسترده استفاده می‌شود.

یک تحقیق در این زمینه نشان داد عصاره زردآلوی شیرین و بادام تلخ دارای خواص آنتی اکسیدانی، آنتی میکروارگاسمی و ضد سرطانی است. محققان می‌گویند عصاره هسته زردآلو می‌تواند مانع از رشد سلول‌های سرطانی در سینه، کبد و روده شود.

با این حال، برای جلوگیری از مسمومیت غذایی با هسته زردآلو بهتر است در مصرف آن زیاده روی نکنید. میزان مناسب مصرف این هسته ارتباط مستقیمی با عوامل مختلفی همچون سن، وزن و سلامت عمومی فرد دارد. با این همه، مرکز امنیت غذایی اروپا می‌گوید بهتر است بزرگسالان بیشتر از ۳ عدد هسته مصرف نکنند همچنین به طور کلی بهتر است کودکان هسته زردآلو مصرف نکنند.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

منبع

اطلاعات علمی حیرت انگیز درباره هسته زردآلو
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا