زندگی

بهترین و راحت ترین گیاه آپارتمانی برای خانه های کم نور

بهترین و راحت ترین گیاه آپارتمانی برای خانه های کم نور

گلها را دوست دارید ولی مراقبت از آنها سخت است؟ اینجا 21 گل که راحت ترین گیاه آپارتمانی برای نگهداری در خانه های کم نور هستند معرفی خواهد شد.

بهترین و راحت ترین گیاه آپارتمانی برای خانه های کم نور

گیاهان خانگی برای سلامت ما مفید هستند اما نگهداری از آنها گاهی زحمت زیادی دارد. بسیاری از گیاهان خانگی به آب دادن منظم، نور مناسب، هرس، مراقبت از خاک و دیگر وظایف و نگهداری ها نیاز دارد که شاید انجام آن برای یک فرد پرمشغله سخت باشد. اما شما میتوانید طیف وسیعی از گلهای مقاوم آپارتمانی را پیدا کنید که نگهداری از آنها ساده و راحت است و در سایزها، شکل ها، و رنگ های مختلف موجود هستند. این گل ها نیاز کمتری به نور و آب و رسیدگی نسبت به سایر گیاهان دارند. اینجا ۲۱ گل که راحت ترین گیاه آپارتمانی برای نگهداری در خانه های کم نور هستند به شما معرفی خواهد شد.

 بسم الله الرحمن الرحیم

بهترین ساده ترین راحت ترین گلهای آپارتمانی

راحت ترین گیاه آپارتمانی برای خانه کم نور 

نخل بامبو برای رشد، مراقبت راحتی دارد و به پاکسازی هوای داخل خانه کمک می کند و به میزان حداقلی آب نیاز دارد. همچنین می تواند از ارتفاع تا سه و نیم متر و از پهنا تا ۱۵۰ سانتیمتر هم رشد کند. بنابراین می توانید آن را در داخل خانه نگهداری کنید. همچنین برای تصفیه هوا بسیار مناسب است. برای مراقبت از گیاه نخل بامبو به این قوانین دقت کنید ، اولی این که این گیاه نیاز به نور غیر مستقیم و محیط روشن دارد.دوم این که وقتی که خاک خشک شد، کامل به آن آب بدهید و در آخر باید بدانید این گیاهان هم برای گربه ها و هم سگ ها سمی است.

.

آسان ترین گلهای آپارتمانی (۱)

مقاوم ترین گیاه آپارتمانی برای خانه کم نور 

ساکولنت ها در تمام انواع و شکل ها و رنگ ها وجود دارند. همچنین به آب کم نیاز دارند، آب را در برگ های خود ذخیره می کند. این گیاهان به نور خورشید نیاز دارند و هوای خشک را ترجیح می دهند.

.

آسان ترین گلهای آپارتمانی (۲)

ساده ترین گیاه آپارتمانی برای خانه کم نور 

لیندا یا نخل دم اسبی آب را در برگ های ضخیم خود ذخیره می کند و مدل این گیاه به این گونه ای است که از پایه تا انتها، نازک می باشد. این گیاهان به آب زیاد نیاز ندارند و شکل عالی دارند.

.

آسان ترین گلهای آپارتمانی (۳)

راحت ترین گیاه آپارتمانی برای اداره

بگونیاها به آب زیادی نیاز ندارند. در حقیقت ترجیح می دهند که اول خاک آنها خشک شود و بعد آب بخورند. این گیاهان شکوفه های زیادی می زنند و بوی خوشایندی دارند و معمولا به رنگ های صورتی یا قرمز دیده می شوند.

.

آسان ترین گلهای آپارتمانی (۴)

مقاوم ترین گیاه آپارتمانی برای اداره

اشوریا یک ساکولنت یا گیاه گوشتی زیبا و کوچک است که می توانید آن را روی میز خود در محل کار یا خانه، میز ناهارخوری یا اتاق خواب قرار دهید. این گیاه رنگ های مختلفی دارد و می توانید برای دکوراسیون داخلی از آنها استفاده کنید. این گیاهان به آب زیادی نیاز ندارند و فقط باید نور خورشید به اندازه کافی به آنها برسد.این گیاه برای سگ و گربه ها سمی نیست.

.

آسان ترین گلهای آپارتمانی (۵)

ساده ترین گیاه آپارتمانی برای اداره

آلوئه ورا یک گیاه اعجاب انگیز است و راحت رشد می کند و به میزان آب کمی نیاز دارد. همچنین برای وضعیت های پوستی مختلف مانند آفتاب سوختگی و خارش، التهاب و طیف وسیعی از وضعیت های جدی به کار می رود. اگر گیاه آلوئه ورا را در منزل داشته باشید، مجبور نیستید که دفعه بعد برای آفتاب سوختگی به داروخانه بروید.

.

راحت ترین گل های اپارتمان (۱)

راحت ترین گیاه آپارتمانی برای بانک

سانسرویا یا شمشیری نگهداری بسیار راحتی دارد و به آب کمی نیاز دارد. همچنین می تواند هوای داخل خانه را بهبود ببخشد و آن را تمیز و تازه نگه دارد. آلودگی های محیطی توسط این گیاه از بین می رود.

.

راحت ترین گل های اپارتمان (۲)

مقاوم ترین گیاه آپارتمانی برای بانک

این گیاهان برای پاکسازی هوا در محیط خانه و از بین بردن مواد آلوده کننده بسیار عالی هستند. این گیاهان از نواحی خنک بدون نور مستقیم و با رطوبت کافی لذت می برند. البته باید به مقدار کافی به آنها آب بدهید.

.

راحت ترین گل های اپارتمان (۳)

ساده ترین گیاه آپارتمانی برای اتاق خواب

اسپاتی فیلوم یا لی لی صلح یک گیاه با گل سفید جذاب است و به پاکسازی هوا و تمیزی در اتاق نهارخوری کمک می کنند. همچنین به از بین بردن مواد آلوده در هوا کمک می کند. البته ممکن است که آلودگی را هم به محیط اضافه کند، بنابراین اگر به آن آلرژی دارید یا حساس هستید، دقت کنید.

.

راحت ترین گل های اپارتمان (۴)

ساده ترین گیاه آپارتمانی برای بانک

گیاه فیلودندرون یک گیاه محبوب است و علت آن هم این است که در اتاق های تاریک دوام می آورد. حتی می توانید آن را از سبدهای گلدانی نیز آویزان کنید. نوع براسیل در رنگ های سبز و طلایی و نوع میکان با برگ های بنفس هم دیده می شوند.دقت کنید فیلودندرون یک گیاه سمی است. پس مطمئن شوید که آن را دور از دسترس کودکان و گیاهان خانگی نگه داشته اید.

.

راحت ترین گل های اپارتمان (۵)

راحت ترین گیاه آپارتمانی برای مغازه

این گیاه خانگی نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد. می توانید این گیاه  را در سبدهای آویز بکارید. این گیاهان همچنین رنگ هایی مثل سبز تیره، زرد و سبز، و سفید و سبز دارند.باید بدانید پوتوس یک گیاه سمی است، بنابراین باید آن را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه دارید.

.

ساده ترین گیاهانی آپارتمانی (۱)

مقاوم ترین گیاه آپارتمانی برای مغازه

این گیاه به آب و نور خورشیدی نیاز ندارد، بنابراین مراقبت از آنها راحت است. همچنین ساقه های آن رو به بالاست و حالت قوسی شکل دارد. برگ های آن رنگ سبز عمیقی دارند.

.

ساده ترین گیاهانی آپارتمانی (۲)

ساده ترین گیاه آپارتمانی برای مغازه

نخل پارلور نیاز به نور زیادی ندارد و می توانید آن را در گوشه خانه بکارید. این گیاه از ارتفاع حدود ۱۲۰ سانتیمتر رشد می کنند. همچنین برگ های میخی دارند.

.

ساده ترین گیاهانی آپارتمانی (۳)

راحت ترین گیاه آپارتمانی برای راه پله 

این گیاه گرمسیری می تواند هم در انواع سبز و زرد و هم سفید و سبز دیده شود. این گیاه را می توانید در اتاق کم نور هم قرار دهید، البته که کمی نور غیر مستقیم برای آن مفید است.اما دقت کنید این گیاه سمی است و باید آن را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

.

ساده ترین گیاهانی آپارتمانی (۴)

مقاوم ترین گیاه آپارتمانی برای راه پله 

گیاهان عنکبوتی برای هر جایی از محیط خانه عالی هستند و به نور حداقلی و دمای متناسب و رطوبت نیاز دارند. می توانید این گیاه را در سبدهای گلدانی قرار دهید. این گیاهان رشد سریعی دارند و به توجه کم نیاز دارند و به پاکسازی هوا کمک می کنند. ضمن اینکه این گیاهان برای سگ ها و گربه ها سمی نیستند.

.

ساده ترین گیاهانی آپارتمانی (۵)

ساده ترین گیاه آپارتمانی برای راه پله 

گیاه نعناع یک گیاه عالی است که در محیط خانه مورد استفاده قرار می گیرد و می توانید آن را در آشپزخانه نیز نگهداری کنید. هرزمان که به نعناع نیاز داشتید، می توانید سریعا از برگ آنها استفاده کرده و مثلا چای نعناع دم کنید. برای پرورش نعناع داخل خانه، باید آن را کنار یک پنجره روشن قرار دهید و هر زمان که خاک خشک شد، به آن آب دهید. گیاه نعناع برای از بین بردن مشکلات شکمی، کاهش استرس، درمان حالت تهوع، سردرد و مشکلاتی مثل سندروم روده بیقرار عالی است.

.

مقاوم ترین گلهای آپارتمانی (۱)

راحت ترین گیاه آپارتمانی برای پذیرایی

گیاه مریم گلی را در یک اتاق آفتابگیر بگذارید. مریم گلی در برابر خشکی مقاوم است و برای داخل خانه مناسب است اما نور خورشید را به شدت دوست دارد. این گیاه نیاز به توجه بالایی ندارد. همچنین خواص درمانی زیادی دارد و برای کنار پنجره آشپزخانه مناسب است. مریم گلی دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است . این گل می تواند برای بهبود گوارش استفاده شود.

.

مقاوم ترین گلهای آپارتمانی (۲)

مقاوم ترین گیاه آپارتمانی برای پذیرایی

این گیاهان برگ های میخی دارند و می توانید در انواع سایزها و رنگ ها از آنها خریداری کنید. همچنین سبز لیمویی، قرمز و رنگ های دیگر نیز برای این گیاه موجود است. این گیاهان نیاز به مراقبت زیادی ندارند و کم آب می خورند، فقط نیاز به یک نور معمولی دارند. دراسنا همچنین به تمیز نگهداشتن هوا و از بین بردن آلودگی ها کمک می کند.

.

مقاوم ترین گلهای آپارتمانی (۳)

ساده ترین گیاه آپارتمانی برای پذیرایی

این گیاه را می توانید در هر جایی از خانه قرار دهید. زیرا به نور کم نیاز دارند و تعداد دفعات مورد نیاز برای آب دادن به آن نیز کم است. فقط باید آن را در یک محیط نسبتا گرم (مثلا ۵۵ درجه فارنهایت یا ۱۲ درجه سلسیوس) قرار دهید. بنابراین در فصل زمستان حتما باید آن را به داخل خانه بیاورید. این گیاه زیبا در یک خانه گرم نیاز به مراقبت بالایی ندارد.

.

مقاوم ترین گلهای آپارتمانی (۴)

راحت ترین گیاه آپارتمانی برای اتاق خواب

این گیاهان برای افرادی مناسب است که در منزل فضای زیادی ندارند، زیرا این گیاهان به گلدان و خاک نیاز ندارند. آنها فقط باید هر ده روز یک بار آب بخورند. بقیه زمان ها می توانید آن را در میز یا کتابخانه خود هم قرار دهید.

.

مقاوم ترین گلهای آپارتمانی (۵)

مقاوم ترین گیاه آپارتمانی برای اتاق خواب

این گیاه جذاب رنگ سبز عمیقی دارند. همچنین به نور غیر مستقیم و خانه گرم نیاز دارد. معمولا می توانید بیشتر اوقات نسبت به آنها بی تفاوت باشید. برگ های آنها نیز هوا را به خوبی تمیز می کنند.

.

مقاوم ترین گلهای آپارتمانی (۶)

منبع : wikihow / ترجمه اختصاصی سایت دلبرانه 

موارد مهم برای کاشت، نگهداری گل آلوئه ورا در آپارتمان

گیاهان مقاوم آپارتمانی را بشناسید !! (۲۰ گل خانگی کم توقع)

چگونه از گلهای آپارتمانی مراقبت کنیم؟

تکثیر آنتوریوم | چگونه از آنتوریوم را در خانه نگهداری و تکثیر کنیم؟؟ 

تراریوم یا باغ شیشه ای | چگونه درون بطری یا تنگ تراریوم بسازیم ؟

آموزش تکثیر و نگهداری کاکتوس | چگونه از کاکتوس در خانه نگهداری کنیم؟؟

چگونه از فیکوس بنجامین در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل حساس (گل قهر و آشتی) در خانه نگهداری کنیم ؟؟

چگونه از گل کراسولا خرفه ای در خانه نگهداری کنیم ؟؟

کاشت فلفل در منزل | چگونه در خانه فلفل بکاریم و نگهداری کنیم ؟؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

منبع

بهترین و راحت ترین گیاه آپارتمانی برای خانه های کم نور
delbaraneh.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا