زندگی

بوتیمار عجیب‌ترین کار مرجانه گلچین/ اظهارنظر جالب و قابل تأمل آقای کارگردان + فیلم

.

بوتیمار عجیب‌ترین کار مرجانه گلچین/ اظهارنظر جالب و قابل تأمل آقای کارگردان + فیلم

علیرضا نجف‌زاده کارگردان سریال “بوتیمار” اعتقاد دارد که هنوز تلویزیون با فاصله نسبت به رسانه‌های دیگر بیشترین مخاطب را در جامعه دارد.

بوتیمار عجیب‌ترین کار مرجانه گلچین/ اظهارنظر جالب و قابل تأمل آقای کارگردان + فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «بوتیمار همیشه در تشنگی به سر می‌برد، اما آن هنگام که به رودخانه و یا دریا می‌رسد، نگران می‌شود که مبادا آب دریا تمام شود و او از تشنگی بمیرد، پس آب نمی‌خورد و تشنه می‌ماند… بوتیمار همیشه نگران فرداست.» این زیباترین خلاصه داستانی است که برای سریال طنز این روز‌های شبکه سوم سیما بیان شده و به خوبی اسم فیلم را برای مخاطبانی که با “بوتیمار” این پرنده نیزار‌های سواحل دریای خزر آشنا نیستند، تشریح می‌کند.

کافی است چند قسمت از جدیدترین ساخته تلویزیونی علیرضا نجف‌زاده را دیده باشید تا متوجه شوید حمید لولایی نقش اول قصه خانوادگی «بوتیمار» شبیه‌ترین فرد به پرنده هم‌نام سریال است که از قضا گردن کوتاه دارد و همیشه نگران است! بوتیمار دومین ساخته تلویزیونی نجف‌زاده است. او پیش از این با «زوج یا فرد» روی آنتن تلویزیون رفته بود و توانسته بود با اتکا به بازی مرجانه گلچین، هدایت هاشمی، اشکان اشتیاق و تنی چند از بازیگرانی که در “بوتیمار” هم به کار گرفته، اثری مخاطب‌پسند را بسازد.

استفاده از زوج حمید لولایی و مرجانه گلچین در قالب زن و شوهر نقش اول این سریال، هیچ‌وقت تکراری نمی‌شود، چون همیشه برای مخاطبان تلویزیون جذابیت دارند. استرس و عصبانیت‌های خشایاروار حمید لولایی هنوز می‌خنداند و متلک و حاضرجوابی‌های مرجانه گلچین هم هنوز مخاطب توی خانه را به خنده می‌اندازد. بهره‌مندی هوشمندانه نویسنده و کارگردان از موقعیت کرونایی حاکم بر جامعه در این سریال خود به عاملی برای خنده تبدیل شده است.

سریال , فیلم , تلویزیون , صدا و سیما ,

مریم، مادر خانواده گلابی به خوبی از ابزار کرونایی ماسک، تب‌سنج و الکل برای کمک به کنش/واکنش‌های بازی خود استفاده می‌کند. چنان‌که از همان ابتدا به عنوان یک ویژگی در شخصیت او به مخاطب معرفی می‌شود. با وجود همه موارد، بی‌تردید در کنار برگ برنده اصلی بوتیمار که زوج لولایی – گلچین و حتی بهره هوشمندانه از موقعیت کرونایی در فیلم، برگ برنده دیگری وجود دارد که به بازی هنرمندان مشهدی و همین‌طور بازیگران بومی و خردسال سریال برمی‌گردد. هدایت هاشمی و ندا کوهی در حالی از میانه‌های داستان به مجموعه اضافه شدند که به نظر کارگردان جاگذاری درستی از حضور این دو در داستان داشته است.

نجف‌زاده در جریانِ گفت‌وگو به این جمله هم اشاره کرد که تلویزیون با فاصله نسبت به رسانه‌های دیگر هنوز بیشترین مخاطب را در جامعه دارد و حتی می‌توان از آمار تلوبیون هم به این نکته رسید؛ شاید در روزهایی که رفتارهای برخی تهیه‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و دستمزدهای عجیب و غریبِ برخی از بازیگران در فضای نمایش‌خانگی رفتاری مناقشه‌گونه با تلویزیون ایجاد کرده، این نکته قابل تأمل و قابل توجه باشد. 

مرجانه گلچین بازیگر نقش مریم که در کنار دیگر کارهای طنز و جدّی خود، بسیار درخشیده و مورد استقبال بینندگان بوده است، به نکات قابل توجهی اشاره کرده که در تیزر آن دیده می‌شود و البته مشروح آن به زودی منتشر خواهد شد. 

در تیزر ویدئویی زیر علاوه بر بخش کوتاهی از صحبت‌های مرجانه گلچین بازیگر نقش مریم و علیرضا نجف‌زاده کارگردان سریال “بوتیمار” که درباره سختی‌های ساخت این سریال در دوران کرونا صحبت کرده‌اند، نگاهی به پشت صحنه این سریال تلویزیونی هم داریم. 

مرجانه گلچین در این گفت‌وگو اشاره کرد که عجیب‌ترین تجربه کاری‌ام بود؛ برای اینکه تنها تجربه ای بود که من مادرم هم همراهم بود. در واقع شریک ساخت این مجموعه شد.

نجف‌زاده همچنین تأکید کرد که: به نظرمن تلویزیون با فاصله نسبت به رسانه های دیگر هنوز بیشترین مخاطب را در جامعه دارد. 

امشب قسمت بیستم و قسمت آخر سریال “بوتیمار” ساعت 20:45 روی آنتن می‌رود. 

انتهای پیام/

منبع

بوتیمار عجیب‌ترین کار مرجانه گلچین/ اظهارنظر جالب و قابل تأمل آقای کارگردان + فیلم
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا