زندگی

ترفند‌های کاربردی برای کاربران اندروید

ترفند‌های کاربردی برای کاربران اندروید

سیستم عامل اندروید قابلیت‌های متنوعی دارد که در مطلب زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره شده است.

ترفند‌های کاربردی برای کاربران اندروید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  اندروید یکی از پرکاربردترین سیستم عامل‌های مورد استفاده کاربران گوشی‌های هوشمند است و میلیون‌ها کاربر در سراسر دنیا روزانه فعالیت‌های مختلفی را با این سیستم عامل انجام می‌دهند. باتوجه تعداد بالای دستگاه‌های هماهنگ با این سیستم عامل ترفند‌های اندروید همیشه مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد. در ادامه تعدادی از این ترفند‌ها را بیان می‌کنیم:

بزرگنمایی تصویر نمایشگر با لمس صفحهبرخی از کاربران سیستم عامل اندروید برای خواندن نوشته‌های روی صفحه یا ورود به اپلیکیشن‌های مختلف دچار مشکل هستند و حس می‌کنند همه گزینه‌های موجود روی نمایشگر بسیار کوچک است. در اندروید ویژگی برای بزرگنمایی تمام جزئیات صفحه وجود دارد و مشکل را برای کاربرانی که قدرت بینایی آن‌ها ضعیف است رفع می‌کند. برای فعال‌سازی ویژگی بزرگنمایی صفحه در اندروید کافی است به قسمت تنظیمات گوشی رفته و پس از آن وارد بخش Accessibility شوید. در این بخش گزینه‌ای به نام Magnification وجود دارد. پس از فعال سازی این گزینه قسمت‌های مختلف نمایشگر با دو یا سه ضربه بزرگتر از حالت عادی شده و تمامی جزئیات به راحتی قابل مشاهده است.

بیشتربخوانید

تنظیمات نحوه قفل شدن گوشیدیگر ترفندی که در اینجا آموزش می‌دهیم مربوط به قفل شدن گوشی است. تعداد زیادی از کاربران اندروید تمایلی ندارند که کسی به غیر از خودشان به اطلاعات داخلی گوشی دسترسی داشته باشد. برای تنظیم قفل گوشی ابتدا واژه Smart Lock را در قسمت تنظیمات بنویسید. با ورود به این بخش سه گزینه متفاوت برای کاربر وجود دارد. گزینه اول مربوط به زمانی است که دستگاه در دست صاحب آن قرار دارد و پس از فعال‌سازی دیگر گوشی شما هنگام کار کردن قفل نمی‌شود. گزینه دوم مربوط به موقعیت موقعیت مکانی است و کاربران با مشخص کردن موقعیت جغرافیایی مشخص به گوشی اجازه قفل شدن دستگاه را در آن محل نمی‌دهد. فعال‌سازی آخرین گزینه نیز به دستگاه اجازه می‌دهد که تنها زمان اتصال به دستگاه‌های مشخص شده از سوی کاربر قفل نشود.

دسترسی به تنظیمات مرورگر کرومکاربران در طول شبانه‌روز بار‌ها از مرورگر کروم برای جست‌وجو در فضای وب استفاده می‌کنند و از همین رو دسترسی به تنظیمات این برنامه می‌تواند کاربرد‌های زیادی داشته باشد. برای دسترسی به تنظیمات ابتدا در نوار جست‌وجوی آدرس کلمه chrome//flag را بنویسید. با وارد کردن این کلمه تنظیمات متفاوتی از مرورگر برای شما نمایش داده می‌شود. کاربران می‌توانند در این قسمت سرعت دانلود خود را مشخص کرده و ویژگی‌های ظاهری مرورگر را تغییر دهند.

منبع: آنا

انتهای پیام/

منبع

ترفند‌های کاربردی برای کاربران اندروید
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا