زندگی

ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸

ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸

احتمالا اغلب‌ما نام تعدادی از ثروتمندترین مردان جهان را شنیده‌ایم. مثلا کمتر کسی از نسل ماست که اسم بیل گِیتس، وارِن بافِت یا جِف بِزوس را نشنیده باشد. این در حالی است که از آن‌طرف اغلب‌مان تقریبا هیچ‌‌چیز از ثروتمندترین زنان جهان نمی‌دانیم.

ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸

احتمالا اغلب‌ ما نام تعدادی از ثروتمندترین مردان جهان را شنیده‌ایم. مثلا کمتر کسی از نسل ماست که اسم بیل گِیتس، وارِن بافِت یا جِف بِزوس را نشنیده باشد. این در حالی است که از آن‌طرف اغلب‌مان تقریبا هیچ‌‌چیز از ثروتمندترین زنان جهان نمی‌دانیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا ۲۰ زن ثروتمند برتر جهان در سال ۲۰۱۸ را به شما معرفی کنیم.

آلیس والتون

آلیس والتون دختر سَم والتون (Sam Walton)، مؤسس خرده‌فروشی زنجیره‌ای والمارت (Walmart) است که به‌عنوان یکی از موفق‌ترین خرده‌فروشی‌های جهان شناخته می‌شود. آلیس تشکیلات والمارت را از پدرش به‌ارث برده است. او خودش در سال ۱۹۸۸ اقدام به تأسیس یک بانک سرمایه‌گذاری به‌نام شرکت لاما (Llama Company) کرد که در سال ۱۹۹۸ به‌کار خود پایان داد.

یکی از مسئولیت‌های بزرگم این است که باید دارایی‌هایم را عاقلانه مدیریت کنم تا ارزش پیدا کنند.

آلیس والتون

ماریا فرانکا فیسولو

ماریا فرانکا فیسولو همسر مرحوم میشِل فِرِرو (Michele Ferrero)، صاحب شرکت شکلات‌سازی فِرِرو بوده است که دومین کارخانه‌ی بزرگ تولید شیرینی و شکلات در اروپاست. او هم‌اکنون یکی از زنان میلیاردر ایتالیایی است.

ژاکلین مارس

ژاکلین مارس سرمایه‌گذار آمریکایی و وارث شرکت شیرینی و شکلات‌سازی مارس است که والدینش آن را راه‌اندازی کرده بودند. میراث این شرکت بزرگ بین ژاکلین و برادرانش، جان و فارِست، تقسیم شده است.

سوزان کلاتِن

ثروت سوزان کلاتِن حاصل میراث پدرش هِربِرت و مادرش یوهانا کوانت (Johanna Quandt) است. این میلیاردر آلمانی هم‌اکنون در شرکت‌ خودروسازی بی‌اِم‌دَبِلیو (BMW)، شرکت‌های صنایع شیمیایی اِس‌جی‌اِل (SGL) و آتلانتا (Atlanta) و چند شرکت دیگر جزو سهام‌داران است.

یانگ هویان

یانگ هویان بزرگ‌ترین سهام‌دار هولدینگ کانتری گاردِن (Country Garden) و بیست‌وچهارمین فرد ثروتمند چین است. او همچنین جوان‌ترین و نیز ثروتمندترین بانوی میلیاردر آسیاست. پدرش یانگ گوکیانگ (Yang Guoqiang) شرکت کانتری گاردِن را در سال ۱۹۹۷ تأسیس کرد و ۷۰ درصد سهام آن را پیش از نخستین عرضه‌ی عمومی سهام شرکت در سال ۲۰۰۷ به دخترش واگذار کرد.

لورِن پاوِل جابز

لارن پاول جابز، همسر استیو جابز، تاجر آمریکایی و مدیر اجرایی و مؤسس سازمان غیرانتفاعی اِمِرسون کالِکتیو (Emerson Collective) است که از سیاست‌های مربوط به اصلاح قوانین تحصیل و مهاجرت و همچنین عدالت اجتماعی و حفاظت محیط‌زیست حمایت می‌کند.

پول را وسیله‌ای برای خودکفایی و بی‌نیازی می‌بینم، اما پول بخشی از شخصیتم نیست.

لارن پاوِل جابز

اَبیگِیل جانسون

اَبیگِیل جانسون تاجر آمریکایی و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری فیدِلیتی (Fidelity Investments) است. او همچنین رئیس هیئت‌مدیره‌ی فیدِلیتی اینتِرنَشنال (Fidelity International) است. شرکت فیدِلتی را اِدوارد سی. جانسون دوم (Edward C. Johnson II)، پدربزرگ اَبیگِیل، تأسیس کرد. هم‌اکنون ۴۹ درصد سهام این شرکت به خانواده‌ی جانسون تعلق دارد.

جینا راینهارت

جینا راینهارت، متولد شهر پِرت در استرالیای غربی، رئیس هیئت‌مدیره‌ی شرکت هَنکاک پراسپِکتینگ (Hancock Prospecting) است. این شرکت موفق استرالیایی در حوزه‌ی معدن و کشاورزی فعالیت می‌کند. جینا پس از درگذشت پدرش صاحب بیشترین سهم از سهام این شرکت شد.

میلیونرشدن امتیازی انحصاری نیست. اگر به ثروتمندترها حسادت می‌کنید، فقط لَم ندهید و گِله کنید، بلکه دست به‌کاری بزنید که خودتان هم پول بیشتری به‌دست بیاورید.

جینا راینهارت

آیریس فونتبونا

آیریس فونتبونا به‌تازگی پس از رساندن ارزش خالص دارایی‌هایش به بالای ۱۶ میلیارد دلار در فهرست امسال ثروتمندترین زنان جهان وارد شده است. او همسر مرحوم آندرونیکو لوکسیک (Andrónico Luksic)، تاجر ثروتمند اهل شیلی، بوده است.

شارلِن دِ کاروالهو‌-‌هاینِکِن

شارلِن دِ کاروالهو‌-‌هاینِکِن تاجر هلندی‌-‌انگلیسی و صاحب ۲۵ درصد از سهام شرکت آبجوسازی هاینِکِن اینتِرنَشنال (Heineken International) است که به‌عنوان سومین شرکت بزرگ آبجوسازی در جهان شناخته می‌شود. شارلِن مدیر اجرایی این شرکت است. به او پس از درگذشت پدرش در سال ۲۰۰۲ حدود ۳ میلیارد دلار ارث رسید و به‌این‌ترتیب در فهرست ثروتمندترین زنان جهان قرار گرفت.

بلِر پَری‌-‌اُکیدِن از ثروتمندترین زنان استرالیایی است که پس از درگذشت مادرش، باربارا کاکس آنتونی (Barbara Cox Anthony)، در سال ۲۰۰۷ صاحب ۲۵ درصد از سهام شرکت خوشه‌ای کاکس اینتِرپرایزِز (Cox Enterprises) شد.

مَسیمیلیانا لاندینی آلِئوتی

مَسیمیلیانا لاندینی آلِئوتی میلیاردر ایتالیایی و صاحب شرکت دارویی مِنارینی (Menarini) است. او این شرکت را از همسرش به‌ارث برده است.

ژو کونفِی

ژو کونفِی کارآفرین چینی و مؤسس شرکت لنز تکنولوژی (Lens Technology) است که در حوزه‌ی تولید صفحه‌نمایش‌های لمسی فعالیت می‌کند. ارزش خالص دارایی‌های ژو پس از عرضه‌ی عمومی سهام شرکتش در بازار بورس شِنزِن چی‌نِکست در مارچ ۲۰۱۵ به ۱۰/۲ میلیارد دلار رسید و او را به یکی از ثروتمندترین زنان جهان تبدیل کرد.

پُلیانا چو

پُلیانا چو تاجر هنگ‌کنگی و مدیر اجرایی کینگ‌اِستون فاینَنشال گروپ (Kingston Financial Group)، گُلدِن رِزورتس گروپ (Golden Resorts Group) و سینسییِر واچ (Sincere Watch) است. او هم‌اکنون یکی از ثروتمندترین‌ افراد هنگ‌کنگ و نیز ازجمله ثروتمندترین زنان جهان است.

کاترین رِینِر

کاترین رِینِر آمریکایی صاحب ۱۷ درصد از سهام شرکت کاکس اینتِرپرایزِز است. او این ثروت را از مادرش آن کاکس چَمبِرز (Anne Cox Chambers) به‌ارث برده است.

مارگارِتا تِیلور

مارگارِتا تِیلور خواهر کاترین رِینِر است. او نیز صاحب ۱۷ درصد از سهام کاکس اینتِرپرایزِز است.

کیرستِن رازینگ

کیرستِن صاحب یک‌سوم شرکت بسته‌بندی تِترالاوال (TetraLaval) است و این میراث خانوادگی را به‌همراه برادرانش یورن و فین که دیگر سهام‌داران اصلی تِترالاوال هستند اداره می‌کند.

ساویتری جیندال

ساویتری جیندال رئیس هیئت‌مدیره‌ی شرکت فولاد و برق جیندال (Jindal Steel & Power) و همسر مرحوم اُ. پی. جیندال (O. P. Jindal)، مؤسس گروه شرکت‌های جیندال، است.

لورِتا آن راجِرز و چهار فرزندش پس از درگذشت همسرش تِد راجِرز در سال ۲۰۰۸ صاحب بخش بزرگی از سهام شرکت مخابراتی راجِرز (Rogers Communications) شدند. این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی کاناداست.

پاولین مَک‌میلان به‌واسطه‌ی دریافت ارث از سهام شرکت موادغذایی کارگیل (Cargill) صاحب ثروتی چند میلیاردی شده است.

مترجم گروه دانش و سلامت روزنامه‌ی جام جم. دانش آموخته‌ی ادبیات انگلیسی. علاقه‌مند به نقد روانکاوانه. بی‌نهایت عاشق نقاشی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

واقعا مسخرس که این مقاله تو سایت چطور هست

سلام ترانه عزیزراستش کامنت شما رو چند بار خوندم و جواب درخوری پیدا نکردم! بسیار متأسفیم که این مقاله نتونسته انتظارات شما رو برآورده کنه. اگر پیشنهادی برای بهبود کیفیت محتوای مقالات دارید، خوشحال میشیم باهامون در میان بگذارید.

اصلا مفید نبود چیزی به دانشم اضافه نکرد همشون این ثروت و سهام ها رو به ارث برده بودن و حاصل تلاش خودشون نبود‌.

نورای عزیز سلام،انگار هنوز خانم‌هایی که دارای ثروت خودساخته هستن نتوستن رقم ثروت‌شون رو به‌حدی برسونن که جزو ۲۰ نفر اول زنان ثروتمند جهان قرار بگیرن!

اول که تیتر مطلب رو دیدم گفتم چقدر خوب، در راستای حمایت از حقوق زنانه.اما وقتی محتوا رو دیدم به این نتیجه رسیدم که بعد از خوندن این مقاله نه تنها به حقوق زنان احترام و ارزشی اضافه نمیشه،بلکه ازش کمتر هم میشه و این احتمال که مخاطب بعد از اتمام مطالعه ی مقاله به این نتیجه ی واضح برسه که حداقل 80 درصد از این زنان ثروتند، به واسطه ی ارثی که از همسر یا پدرِ ثروتمندشون بهشون رسیده، امروز ثروتمند هستن، نه اینکه این ثروت رو خودشون به دست آورده باشن. خود ساخته نیستن و اگه پدر یا شوهرشون نبود، قطع به یقین امروز این دسته از افراد هم در این دسته از افراد قرار نمیگرفتن.کمترکسی میتونه بعد از خوندن این مقاله به این نتیجه نرسه و این دقیقا یک مطلب برعلیه تمام اقداماتیه که امروزه برای ارزشمند شمردن خانم ها داره به انجام میرسه.

نگاه دقیق و عمیق شما ستودنیه دوست عزیز. این مقاله بر اساس آمار دقیقی تدوین شده و آمارهای حقیقی رو عنوان کرده و قصدش ایجاد ذهنیت منفی نسبت به زنان نبوده قطعا. هرچند که من معتقدم توی جهان به غایت مردسالار کنونی، همین تعداد اندکی از زنان که ثروتشون رو از راه خانواده به دست نیاوردن، خودش گویای تغییر و مبارزه دائمی زنان تو سراسر جهانه.به امید فرصت‌های برابر برای اشتغال و پیشرفت زنان؛ ممنون از توجه و محبت شما.

همراه گرامی چطور سلام،این مطلب صرفا یه متن گزارشی از ثروتمندترین زنان جهانه که با دید آماری تهیه شده و هدفش به‌هیچ‌وجه بی‌ارزش نشون‌دادن زنان نیست! اتفاقا اگه این زنان از هوش و قدرت مدیریتی کافی برخوردار نباشن، قطعا نمی‌تونن و نخواهند تونست که این میراث رو اداره کنن و گسترشش بدن.

پربازدیدترین مطالب ترین های جهان

بهترین فیلم های 2018‌ که شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کنند

بهترین فیلم های ترسناک جهان که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند

بهترین فیلم های عاشقانه جهان؛ ۳۱ فیلم رمانتیک که عشق را به شما هدیه…

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید

فیلم هایی که باید دید؛ ۲۵ فیلم برتر قرن ۲۱ تاكنون كه حتما باید ببینید

آخرین مطالب

فیشیال صورت چیست و چطور فیشیال مناسب پوستمان را انتخاب کنیم؟

طرز تهیه کره بادام زمینی در خانه؛ آموزش تصویری در ۸ گام ساده

ورزش با دمبل؛ ۲۷ تمرین ورزشی برای تقویت عضلات با دمبل

اختلال خودزشت انگاری؛ چطور با احساس زشت بودنمان مقابله کنیم؟

آموزش تصویری نقاشی روی پارچه برای افراد مبتدی در ۷ قدم

ترین های جهان

بهترین کشورها برای مهاجرت در سال ۲۰۱۹ کدام‌اند؟

عجیب ترین سازه های معماری دنیا؛ ۲۱ ساختمان با ظاهری خاص اما جالب

ثروتمندترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

جذاب ترین گرافیتی ها در شهرهای مختلف جهان

امن ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۱ برای سفر کدامند؟

۹ فیلم پرجستجوی گوگل در سال ۲۰۲۰؛ مردم دنیا بیشتر به‌دنبال چه…

منبع

ثروتمندترین زنان جهان در سال ۲۰۱۸
www.chetor.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا