درد دل دختر با مسئولان زندان عامل آزادی مادرش شد - صاباحلار
زندگی

درد دل دختر با مسئولان زندان عامل آزادی مادرش شد

درد دل دختر با مسئولان زندان عامل آزادی مادرش شد

دختر یکی از زندانیان ندامتگاه زنان تهران پس از درد دل با مدیر زندان با آزادی ناگهانی مادرش به آرزوی خود رسید.

درد دل دختر با مسئولان زندان عامل آزادی مادرش شد

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، دختر یکی از زندانیان ندامتگاه زنان استان تهران که در سالن ملاقات با مدیر این مرکز درددل کرده بود، با آزادی ناگهانی مادرش به آرزوی خود رسید.

مدیر ندامتگاه زنان استان تهران طی دیدار با خانواده‌های زندانیان در سالن ملاقات، پای حرف‌های فرزند یکی از آنان نشسته بود که هیچ امیدی به جلب رضایت شاکی مادرش نداشت.

صغری خدادادی مدیر ندامتگاه زنان استان تهران با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای برنامه‌های تحولی سازمان زندان‌ها و تاکید مدیر کل زندان‌های استان تهران مبنی بر تلاش همه جانبه جهت کمک به زندانیان نیازمند، دیدار با خانواده‌ها و نیز سرکشی از منزل آنان در اولویت امور قرار دارد.

مدیر ندامتگاه زنان استان تهران تصریح کرد: طی این دیدارها، توفیقاتی حاصل شده تا مشکل برخی از این خانواده‌ها حل و حتی زمینه آزادی سرپرستان آنان نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: هفته گذشته در بازدید از سالن ملاقات، دختر جوان یکی از زندانیان درددل کرد، وی تنها فرزند خانواده بود، پدرش فوت کرده و مادرش به دلیل بدهی سنگین مالی و داشتن شاکی زندانی بود. این خانم نامزد نیز داشت، ولی به محض زندانی شدن مادرش، نامزد وی نیز او را ترک کرده و دیگر حاضر به ازدواج با وی نبود.

خدادادی ادامه داد: بسیاری از زنان زندانی که درگیر مشکلات مالی شده اند، از قانون آگاهی نداشته و تحت تأثیر افراد دیگر دست به ایجاد صندوق‌های خانگی و یا امضای چک، سفته و اوراق بهادار دیگر می‌کنند که لازم است آموزش‌های اجتماعی در سطح وسیع از طریق صداوسیما، خبرگزاری‌ها و دیگر رسانه‌ها توسعه یابد.

مدیر ندامتگاه زنان همچنین اظهار کرد: خانواده‌های زندانیان بدون آن که جرمی مرتکب شده باشند، دچار مشکلاتی مانند رانده شدن از گروه همسالان و اجتماع می‌شوند. فرزند این زندانی بدون آن که نقشی در جرم مادرش داشته باشد، از سوی اطرافیان و نامزدش طرد شده بود.

بنا به این خبر، خدادادی و مددکاران ندامتگاه زنان، با تلاش‌های فراوان و کمک ستاددیه و نیکوکاران استان تهران، توانستند با پرداخت بدهی این زندانی وی را آزاد کرده و در مراجعه به خانه‌ای که فرزندش تنها و بدون اطلاع از این تلاش‌ها زندگی می‌کرد، وی را غافلگیر کردند.

همچنین در این دیدار ناگهانی مادر و فرزند، کارت هدیه و بسته معیشتی نیز به آنان اهداء شد و این مددجو مانند دیگر زندانیان آزاد شده، به مرکز مراقبت بعد از خروج معرفی شد تا از خدمات مشاوره ای، آموزشی، حقوقی، معیشتی و دریافت وام خوداشتغالی بهره‌مند شود.

انتهای پیام/

منبع

درد دل دختر با مسئولان زندان عامل آزادی مادرش شد
www.yjc.news

دکمه بازگشت به بالا