دستیاران گروه‌های مختلف پزشکی می‌توانند نامزد انتخابات نظام پزشکی باشند - صاباحلار
زندگی

دستیاران گروه‌های مختلف پزشکی می‌توانند نامزد انتخابات نظام پزشکی باشند

دستیاران گروه‌های مختلف پزشکی می‌توانند نامزد انتخابات نظام پزشکی باشند

روح الامینی گفت: دستیاران گروه‌های مختلف پزشکی می‌توانند علاوه بر شرکت در انتخابات به عنوان انتخاب کننده، تحت عنوان نامزد برای هیات‌ مدیره‌ نظام پزشکی هم ثبت نام کنند.

دستیاران گروه‌های مختلف پزشکی می‌توانند نامزد انتخابات نظام پزشکی باشند

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات درحاشیه جلسه  امروز هیات در خصوص نامزدی دستیاران رشته‌های مختلف پزشکی، اظهار کرد:  پس از انتشار نامه اول و استقبال دستیاران برای نامزدی در این دوره از انتخابات نظام پزشکی امروز در جلسه هیات مرکزی نظارت که با حضور همه اعضا تشکیل شد مصوب شد دستیاران گروه‌های مختلف پزشکی علاوه بر شرکت در انتخابات به عنوان انتخاب کننده، تحت عنوان انتخاب شونده یا نامزد برای هیات‌ مدیره‌ نظام پزشکی سراسر کشور هم ثبت نام کنند.

او همچنین میزان استقبال برای ثبت نام جامعه پزشکی در انتخابات هشتمین دوره نظام پزشکی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در پاسخ به این استقبال و تماس‌های همکاران از سراسر کشور، اعضای محترم هیات مرکزی نظارت به اتفاق آرا با تمدید دو روزه  ثبت نام موافقت کردند.

او ادامه داد: با این مهلت دو روزه و همچنین موافقت با کاندیداتوری دستیاران برای ثبت نام به عنوان نامزد در هشتمین انتخابات نظام پزشکی، پیش بینی می‌کنم استقبال نسبت به سالیان قبل به مراتب افزایش یابد.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی افزود: جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با توجه به اینکه این دور از انتخابات در دوران همه گیری کرونا اتفاق می‌افتد برای رعایت حال همکاران مصوب شد کسانی که مایلند نامزد شهرستانی شوند، اما فعلاً در آن شهرستان نیستند، هرجایی هستند به مراکز ثبت نام مراجعه و برای شهر مورد علاقه خود ثبت نام کنند. این موضوع امروز به هیات‌های اجرایی ابلاغ شد و لذا منعی برای ثبت نام این افراد در اقصی نقاط ایران وجود ندارد.

روح الامینی در پاسخ به این سوال که آیا آنگونه که برای نامزد شدن، فرد می‌تواند به دفاتر ثبت نام در هر شهری مراجعه کند برای رای دادن هم همین اصل حاکم است، گفت: اگرچه برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هر فردی می‌تواند در هرجای ایران که هست با مراجعه به محل‌های ثبت نام، برای شهر مورد علاقه خود به عنوان نامزد ثبت نام کند، اما هنگام رای دادن کسانی می‌توانند رای دهند که در همان شهر پروانه فعال دارند و یا شاغل هستند.

رئیس هیات نظارت بر هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مراکز ثبت نام می‌توانند ابتدا به ساکن از ثبت نام فردی استکاف کنند، گفت: طبق قانون، کسانی که واجد شرایط نامزدی هستند می‌توانند در هرجایی برای ثبت نام مراجعه کنند و هیچ یک از مراکز ثبت نام نمی‌توانند مانع این اقدام شوند.

روح الامینی در پایان گفت: همکاران می‌توانند به منظور ارتباط مستقیم با رئیس هیات مرکزی انتخابات هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی و ارسال گزارشات، شکایات، تخلفات، انتقادات و پیشنهادات از طریق شبکه‌های اجتماعی با شماره ۰۹۹۰۹۰۰۱۳۲۳ مکاتبه کنند.

انتهای پیام/

منبع

دستیاران گروه‌های مختلف پزشکی می‌توانند نامزد انتخابات نظام پزشکی باشند
www.yjc.news

دکمه بازگشت به بالا