زندگی

لزوم عملیاتی شدن تشکیل پرونده شخصیت برای متهمان

لزوم عملیاتی شدن تشکیل پرونده شخصیت برای متهمان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: تشکیل پرونده شخصیت متهم امری اجتناب ناپذیر است.

لزوم عملیاتی شدن تشکیل پرونده شخصیت برای متهمان

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در راستای اجرای مأموریت ششم سند تحول قضایی و تشکیل پرونده شخصیت متهم، نشستی میان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران و مدیران منابع انسانی و امور فرهنگی و اجتماعی و نماینده بهزیستی استان تهران برگزار شد.

علی دیزجی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در این نشست اظهار کرد: با توجه به مأموریت ششم سند تحول قضایی و نظر به اهمیت شناخت ابعاد شخصیتی و وضعیت فردی متهمان و کاربرد اطلاعات شخصیتی آنان در فرآیند رسیدگی قضایی و همچنین تأثیر آن بر اتخاذ تصمیمات قضایی، نظر به اینکه تشکیل پرونده شخصیت به دلایل مختلف از جمله کمبود مددکار اجتماعی تاکنون در واحدهای قضایی دادگستری استان تهران به نحو شایسته عملیاتی نشده، بر همین مبنا بر عملیاتی شدن تشکیل پرونده شخصیت تاکید می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران تصریح کرد: در راستای اجرای دستورالعمل تشکیل پرونده شخصیت متهم و نظر به اجرای عدالت کیفری و فردی کردن مجازات‌ها، تشکیل پرونده شخصیت متهم امری اجتناب ناپذیر است و در همین راستا و با پیگیری صورت گرفته از واحدهای قضایی استان تهران یکی از مهمترین موانع اجرای مطلوب این امر فقدان نیروی انسانی متخصص و مستقل با رشته‌های مرتبط تحصیلی است.

بیشتر بخوانید

محمدرضا مرادی حق گو، سرپرست معاونت نیروی انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان تهران در این نشست طی سخنانی اظهار کرد: بر اساس اعلام نیاز دادسرای عمومی و انقلاب تهران، به تعداد کافی نیروی با تجربه و متخصص جهت تشکیل پرونده شخصیت متهم اختصاص داده خواهد شد.

نماینده بهزیستی استان تهران نیز در این جلسه از همکاری در زمینه ارائه آموزش‌های لازم به کارکنان و قضات دادگستری استان تهران در خصوص تشکیل پرونده شخصیت خبر داد.

انتهای پیام/

منبع

لزوم عملیاتی شدن تشکیل پرونده شخصیت برای متهمان
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا