زندگی

محبوب‌ ترین نژاد گربه؛ ۱۰ گربه پرطرفدار در سراسر دنیا

محبوب‌ ترین نژاد گربه؛ ۱۰ گربه پرطرفدار در سراسر دنیا

گربه‌ها به مستقل، سرد و بی‌روح بودن، معروف هستند اما این تصویر غیرمنصفانه است و حقیقت ندارد. در ادامه با مجبوب ترین نژاد گربه و انواع آن‌ها آشنا می‌شوید.

محبوب‌ ترین نژاد گربه؛ ۱۰ گربه پرطرفدار در سراسر دنیا

گربه‌ها به کناره‌گیری، مستقل و سرد و بی‌روح بودن، معروف هستند. اما این تصویر واقعا غیرمنصفانه است و حقیقت ندارد. گربه‌هایی که در این مقاله از آنها صحبت کرده‌ایم، شخصیت‌هایی شگفت‌انگیز دارند و نباید به آنها مانند حیواناتی کوچک و بی‌احساس نگاه کرد. در ادامه با مجبوب ترین نژاد گربه و انواع آن‌ها آشنا می‌شوید.

شما چه به دنبال گربه‌ای باشید که پرسروصدا باشد و توجه بسیاری از شما بخواهد یا ترجیح دهید گربهٔ کوچولویی ملایم داشته باشید، حتما می‌توانید نوع دلخواه خود را پیدا کنید. زیرا گربه‌های متعددی از نژادهای متخلف وجود دارد که می‌توانید گربه‌ای مناسب با سلیقهٔ خود بیابید.

نژاد گربه، شرقی - محبوب‌ ترین نژاد گربه

این گربه که از خانوادهٔ سیامی‌هاست، گوش‌های بزرگ نوک‌تیز و شخصیتی کنجکاو دارد. گربه شرقی باهوش و اجتماعی است و ارتباط عمیق عاطفی با صاحب خود برقرار می‌کند. این گربه می‌تواند همراهی باوفا و بازیگوش باشد. بدن صاف و براق آن، بیشتر از آنچه که به نظر می‌رسد، ماهیچه‌ای است. خیلی پرسروصدا و خواستار توجه است. این گربه رفتاری بسیار شبیه سگ دارد. در واقع آنها با حیوانات خانگی دیگر بازی می‌کنند و رفتار دوستانه‌ای با کودکان دارند. آنها ۲,۵ تا ۳,۵ کیلوگرم وزن دارند و متوسط عمرشان حدود ۱۵ سال است. البته ممکن است گرفتار مشکلات دندانی شوند. همچنین آنها معمولا به نوعی بیماری ژنتیکی کبد و کلیه به نام آمیلوئیدوز (amyloidosis)، مبتلا می‌شوند.

نژاد گربه، مو کوتاه - محبوب‌ ترین نژاد گربه

این گربه تنومند، از نوادگان گربه‌های موکوتاه بریتانیایی است، ولی کمی بزرگ‌تر، لاغرتر و نیرومندتر از همتایان خود در آن‌سوی اقیانوس اطلس به‌نظر می‌رسد. این گربه‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های متعددی دارند و کوچولو‌هایی با عمری بسیار طولانی‌اند. در واقع عمر ۱۵ تا ۲۰ سال برای آنها عجیب و غیرمعمول نیست. موکوتاه آمریکایی، رابطه بسیار خوبی با کودکان دارد و حتی با سگ‌ها نیز سازگار است. این نوع گربه، سالم، ملایم و آسان‌گیرست. در ضمن فعالیت‌های مراقبتی مناسب او نیز چندان سخت و پیچیده نیست. این گربه از ۳,۵ تا ۶,۵ کیلوگرم وزن دارد که البته نرهای آن، بسیار بزرگ‌تر هستند.

نژاد گربه، بیرمن - محبوب‌ ترین نژاد گربه

می‌گویند خاستگاه این گربهٔ زیبا برمه است. در افسانه‌ها آمده است که گربهٔ بیرمن، محافظ معابد برمه‌ای است. این گربه بزرگ، بلندقامت و قوی با موهایی بلند و همچون ابریشم است (البته به ضخامت موهای گربه پرشین –ایرانی- نمی‌رسد). این گربه به داشتن چشم‌های آبی و نقاط تیره روی گوش، صورت، پاها و دم، معروف است. اطراف پنجه‌های هر چهار دست و پای آن، چنان زیباست که گویی چکمه‌های سفید برفی پوشیده است. این گربه ملایم و دوست‌داشتنی، عاشق بازیگوشی است. اما وقتی سرتان شلوغ است، می‌تواند گوشه‌ای ساکت بنشیند و میان دست و پای‌تان نیاید. به همین دلیل این گربه، برای خانواده‌هایی که چند کودک یا حیوانات خانگی دیگری دارند، ایده‌آل است. وزن متوسط این گربه‌ها ۳,۵ تا ۵,۵ کیلوگرم است.

نژاد گربه، اسفینکس - محبوب‌ ترین نژاد گربه

قرار نیست از بنای یادبود یا اسطورهٔ افسانه‌ای مصری صحبت کنیم. اسفینکس، فقط نوعی گربهٔ عجیب و غریب است. البته اسفینکس بی‌مو، کاملا هم بی‌مو نیست. درواقع تمام بدن او پوشیده از پرزهای هلومانند است که آن را به نور خورشید و عناصر دیگر، بسیار حساس می‌کند. به دلیل این حساسیت، اسفینکس را فقط باید گربه‌ای برای فضاهای بسته دانست. این گربه عاشق لمس شدن، بغل و پرانرژی و خونگرم است. اسفینکس، حتی دوست دارد زیر پتو جمع شده و کنار شما بخوابد. این گربه با گوش‌های نوک‌ تیز و طبیعت کنجکاو خود، به هر خانواده‌ای که چه صاحب کودک یا حیوان خانگی دیگری باشند، لحظات شادی هدیه می‌دهد. اسفینکس بین ۳,۵ تا ۶,۵ کیلوگرم وزن دارد اما اگر مراقب آن نباشید، به راحتی دچار چاقی و اضافه‌وزن می‌شود.

رنژاد گربه، رگدال - محبوب‌ ترین نژاد گربه

این گربه به دلیل اینکه وقتی به آن دست می‌زنید، بسیار آرام است و وقتی آن را بلند می‌کنید، سست و شل است، نام رگدال را به خود گرفته است. به عروسک‌های نرمی که با پارچه درست می‌شوند، رگدال می‌گویند. رگدال، گربه‌ای بسیار ملایم و مهربان است و بیشتر مواقع مانند یک سگ کوچولو، از این اتاق به اتاق دیگر، دنبال صاحب خود راه می‌افتد. این گربهٔ کوچولو نمی‌تواند به‌خوبی از خود دفاع کند و نباید او را به‌تنهایی به خیابان فرستاد. در حقیقت، او نمی‌تواند از دندان‌ها و پنجه‌های خود به‌خوبی استفاده کند و به همین دلیل بهترین گربه برای بودن کنار کودکان است. این گربه با حیوانات دیگر هم سازگاری دارد، اما از آنجایی‌که نمی‌تواند به‌خوبی از خودش دفاع کند، نباید آنها را کنار حیوانات تهاجمی، تنها گذاشت. گربهٔ رگدال خیلی پرمو و پشمالوست و به مراقبت و مرتب کردن دائمی نیاز دارد. رگدال، گربه‌ای آرام است که از سبک زندگی آرام و بی‌دردسر، واقعا لذت می‌برد. وزن این گربه‌ها به طور کلی بین ۴,۵ و ۷ کیلوگرم است و البته وزن گربه‌های نر به ۹ کیلوگرم هم می‌رسد. بنابراین اگر به دنبال حیوان خانگی کوچکتر هستید، این موضوع را در نظر بگیرید.

نژاد گربه، سیامی - محبوب‌ ترین نژاد گربه

اجازه ندهید فیلم «گربه‌های اشرافی» ذهن شما را نسبت به این گربه‌های زیبا خراب کند. بله، آنها می‌توانند بسیار پرسروصدا و دائما دنبال جلب توجه باشند. اما آنها، گربه‌های بسیار دوست‌داشتنی، اجتماعی و مهربان هستند. همچنین گربه‌های سیامی حساس و عصبی‌اند و البته به داشتن زندگی روتین علاقه‌مند هستند. بنابراین اگر شما دائم به مسافرت می‌روید و به گربه‌ای نیاز دارید که اهل سفر باشد (و البته گربه‌ای می‌خواهید که بین ۱۱ تا ۱۵ سال عمر کند)، این گربه مناسب شما نیست. با این حال گربه‌های سیامی بازیگوش هستند و با حیوانات خانگی و کودکان، نسبتا ارتباط خوبی دارند. البته از این نظر به خوبی گربه‌های قبلی نیستند.

گربه‌های سیامی در رنگ‌های مختلف وجود دارند. اما قسمت‌های تیرهٔ روی صورت، گوش‌ها، پنجه‌ها و دم آنها، مربوط به این نژاد از گربه‌هاست و در تمام گربه‌های سیامی دیده می‌شود.

نژاد گربه، حبشی - محبوب‌ ترین نژاد گربه

گربهٔ حبشی که به دلیل اندام لاغر، گوش‌های بزرگ نوک تیز و پاهای قلمی، شبیه گربه‌های مصری باستان است، یکی از قدیمی‌ترین نژادهای گربه است. این محبوب پشمالو، یکی از کوچک‌ترین گربه‌های این فهرست است و به طور متوسط فقط ۲,۵ تا ۴,۵ کیلوگرم وزن دارد. این گربه خودسر، باهوش و برون‌گرا، عاشق کشف کردن و بازی است. همچنین این گربه به‌شدت از آب‌بازی لذت می‌برد. بنابراین باید مراقب باشید، چون ممکن است وقتی در وان حمام هستید، خودش را به درون وان بیندازد. گربهٔ حبشی علی‌رغم طبیعت کنجکاوش، کنار غریبه‌ها معمولا خجالتی و ترسو است. این گربه حیوان خانگی خوبی است و با سگ‌هایی که گربه‌دوست هستند، به‌خوبی کنار می‌آید. اگر به دنبال گربه‌ای هستید که خودنمایی کند، این گربه انتخاب خوبی نیست. اما گربه حبشی، به دلیل طبیعت مردم‌دوستی و باوفایش، بهترین گربه برای یک محیط خانوادگی است.

نژاد گربه، مو کوتاه عجیب و غریب - محبوب‌ ترین نژاد گربه

این گربه نوع موکوتاهِ گربه پرشین است. این گربه مو کوتاه عجیب غریب، با صورتی شبیه کدو و گوش‌های گرد، بیشتر شبیه خرس‌های عروسکی نرم و دوست‌‌داشتنی است تا یک گربه. این گربه که از نظر خلق‌وخو شبیه پسرعموهای موبلند خود است، کمی از آنها کنجکاوتر و دوست‌‌داشتنی‌تر است. البته هنوز هم بسیار آرام‌تر است و دوست دارد گوشه‌ای بنشیند. این گربهٔ مو کوتاه انتخابی عالی برای کسانی است که گربهٔ پرشین می‌خواهند، اما وقت یا حوصله مرتب کردن موهای گربه‌های پرشین را ندارند.

یک توضیح دیگر: این گربه‌های کوچولو شبیه خرس‌های عروسکی هستند و اگرچه با کودکان و حیوانات خانگی دیگر هم سازگاری دارند، اما در این خصوص، چندان عالی به نظر نمی‌آیند.

نژاد گربه، مین کوون - محبوب‌ ترین نژاد گربه

این گربهٔ زیبا، بومی ایالت مین در آمریکای شمالی و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین گربه‌های خانگی، وزنش بیش از ۸ کیلوگرم است. البته برخی از این گربه‌ها به بیش از ۹ کیلوگرم هم می‌رسند. این گربه ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد تا به بلوغ برسد. موی او بسیار ضخیم است و یک لایهٔ ضدآب دارد. پنجه‌هایش بسیار پهن و درست شبیه کفش مخصوص برف است که باعث می‌شود به‌راحتی روی برف راه برود. این گربه همچنین دم بلندی دارد که وقتی در هوای سرد است، دم خود را به دور صورتش می‌پیچاند و صورتش را از سرما محفوظ نگه می‌دارد. مین کوون، نه تنها از نظر خلق‌وخو، نژاد محبوبی است، بلکه گربه‌ای است که به خوبی موش‌ها را شکار می‌کند. علاوه بر این، آن سالم و مقاوم است و با کودکان و حیوانات خانگی دیگر، مانند سگ‌ها، سازگاری دارد.

نژاد گربه، پرشین - محبوب‌ ترین نژاد گربه

گربهٔ پرشین یا ایرانی را همه می‌شناسند. این گربه به دلیل موهای بلند ابریشمی، چشم‌های باحالت و صورت کدو شکلش، معروف است. همچنین گربهٔ پرشین یکی از قدیمی‌ترین گربه‌های شناخته شده است. این گربه آرام و بسیار دوست داشتنی و مهربان، عاشق محیط‌های آرام و بی‌سروصدا و زندگی روتین است. گربه‌های پرشین، در اصل گربه‌های فضاهای بسته هستند و باید این گربه‌ها را بیشتر در محیط داخل خانه نگه دارید. این گربه‌ها باید دائما به حمام برده شوند و موهایشان روزانه مرتب شود. موهای این گربه‌ها آن‌قدر بلند است که اگر به آنها توجه نشود، ممکن است به هم بپیچند. البته مرتب کردن موهای این گربه‌ها، یکی از موضوعات مورد علاقه دوستداران گربه‌های پرشین است.

در این مقاله با ۱۰ نژاد گربه آشنا شدید. البته یادتان باشد که نژادهای دیگری از گربه‌ها وجود دارد که در این مقاله فرصت معرفی آنها نبود. گربه‌های این فهرست، از محبوب‌ترین و معروف‌ترین گربه‌ها هستند. با توجه به سلیقه و علاقه‌تان، یک نوع از این گربه‌ها را انتخاب کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

کاملا با شما مخالف هستم. رفتار شما و مدعی شدن به مسلمان بودن باعث ظلم به طبیعت و حیوانات بیگناه شده…نظر بنده و خیلی افراد و حتی سرخپوست ها اینه روح ما یا قبلا در بدن یک حیوان بوده یا خواهد بود. پس با حیوانات طوری رفتار کنید که عاقبت خودمون باشه. عجیبه خدا رو میپرستید اما توجهی به مخلوقاتش ندارید و مراقب نعماتش نیستید. حیوان نجس نیست. فرزند انسان هم ازش مراقبت نشه بسیار نجس تر از حیوان خواهد بود. تربیت فرزند مسلمان اینه که با سنگ و لگد سگ و گربه نزنه. امیدوارم طرز تفکرتونو درست کنید. زنده باد تفکر زیبا نه عقیده و تعصب بیجا

لطفا فرزند پروری را ترویج کنید نه اینکه که حیوان را با انسان همنشین کنید. بالاخره هر چی هم که تمیزش کنید و حمام و اینها، حیوان است و مسائل خودش. ما ملتی هستیم مسلمان و نماز خوان، حالا هر ی که مد میشه که نباید پیروی کنیم. تعقل و تفکر در کارهامون هم خیلی مهمه.لطفا این ایمیل را توجه نمائید.

همنشین شدن با گربه ها شرف داره به بعضی ادما. مسلمان بودن با انسانیت و حمایت از حیوانات هیچ منافاتی نداره انقدر به اسم دین و ایمان عقاید غیر انسانی را ترویج نکنید

کاملا در اشتباهید.شما که گربه دوست نداری خب نخر،بعدش هم حالا از مد کشور های دیگه تقلید شد به کجا برخورد؟!?یکی که گربه دوست داره دلش میخواد بخره و این ربطی به مد و این چیزا نداره.درضمن یه جوری میگین ما مسلمان و…هستیم که انگار گربه حرومه!!?تازه من موندم شما برا چی این مقاله رو خوندی!??

واقعا???

اگه تو دوس نداری حیوون خونگی داشته باشی تو این سایت چیکار داری این معرفی ۱۰ نژاد برتر گربه اس تو اومدی بگی من خیلی مسلمانم و نماز خون اگه خیلی نماز میخونی اینجا چه ….. برو نمازتو بخون ما دوس نداریم بچه داری کنیم این موضوع به هیچ کس هیچ ربطی نداره تو اصلا چیزی از گربه ها و سگ ها میدونی که الان داری واسه من مسلمان بازی در میاری درضم این تقلید از کشورای دیگه نیس و ما دوس داری هر چیزی که مد میشه رو داشته باشیم

بچه بجای گربه بیاریم؟مگه الکیه ک حوصلمو سر رفت بچه بیاریم و بدبختش کنیم؟اره دیگه برا همینه بعضیا ده تا ده تا بچه میارن و اصلا مغزشونو بکار نمیندازن.گربه هم ک اوردیم خیلی راحت هرموقه دیدیم نمیتونیم نگهش داریم میفروشیم.اسم خودتونو میذارید مسلمون ولی مهم ادم بودنه.گربه و حیوونا خیلی بهتر از خیلی از ادمان

شما تا میتونی تولید مثل کن و سرتو زندگی دیگران نکن

رفتی یا چیزی خوندی یا بچه رئیس رو دیدی از این دو تا حالت خارج نیس مطمئنم

سلام.اگه شما گربه دوست نداری دوست نداشته باش.یک شیخی گفت نگهداری سگ حرامه ولی گربه دلیلی نداریم حرام باشه!اصلا برو تو اینترنت جست و جو کن.دیگه هم توهین نکن اگه دوست نداری مجبورت نکردن ببینی.منم مسلمونم و قبول دارم مسلمانی و یه خدا از ته قلبم اعتقاد دارم ولی من پرس و جو کردم یه شیخی گفت اشکالی نداره!

شما ک دم از اسلام میزتی ب عرضت میرسونم پیامبر مردم رو ب داشتن گربه تشویق کرده حتی??

والا همنشینی با گربه از همنشینی با خیلی امثال شما بهتره…من دو سال تو محیط کارم استرس و حمله عصبی داشتم از وقتی که گربه گرفتم هم ضربان قلبم اروم شده دیگه حمله عصبی ندارم هم موقعی که خونه نیستم بچه هام ازش نگهداری میکنن و مسئولیت پذیری یاد میگیرن

سلام دوست عزیزانقدر هم از گربه بد میگی کع مسلمونیم …… از نظر اسلام هیچ اشکالی ندارد ااحادیث⇣⇣یکی از امامان (ع) می فرمایند: “منزل نباید خالی از سه چیز باشد که آنها موجب آبادانی منزل هستند. گربه، کبوتر و خروس”. [3]

معاویة بن عمار از امام صادق (ع) نقل می کند که آن حضرت (ع) در مورد گربه فرمود: “آن از اهل خانه تان محسوب می شود و از نیم خورده اش می شود وضو گرفت

[…] و اینقدر نماز نماز و مسلمون مسلمون نکن […]. چه مسلمون باشی چه مسیحی یا بقیه انسانیت بیشتر از دین مهمه […]!!

دوست عزیز دلیل اینکه اعتقادات خودتونو به اسم دین تحمیل میکنید چیه؟خیلیا هستن بچه دوست دارن خیلیام حیوون خونگی دوست دارن ، نه مورد اول بده نه مورد دوم ،پس لطفا اگه شما حیوون خونگی دوست نداری نیا نگو هر چی مد میشه پیروی نکنیم بعدشم از هزاران سال پیش مردم حیوون خونگی نگه میداشتن چیز جدیدی نیست که تازه مد شده باشه .

این دنیای نزدیک ۹۰ میلیارد جمعیت داره یقینا عقاید و باور های اون ها باهم یکی نیست پس بهتره به عقاید هم احترام بزاریم و به ترز تفکر هم احترام بزاریم از همه مهم تر در زندگی دیگران دخالت نکنیم

همین که اسمتو از یک اسم اینگلیسی اسکی رفتی (ادوارد) و میگی هرچی مد شد نزاریم ینی خیلی […]هم گل به خودی میزنی هم تو سایتی ک مردم میان دنبال گربه میگی گربه بده، […] به توان دو

دنبال گربه ای هستم که جثه اش هم خیلی رشد نکنه

سلام دوست گرامیباید خدمت عرض کنم که اکثر گربه ها چثه متوسطی دارن و فقط برخی نژادهای عروسکی هستن که جثه ای کوچکتر از حد معمول دارن و یا برخی دیگه که جزوه گربه های غیراهلی حساب میشن مثه گربه شنی که نگهداری ازشون ممنوع هستش( به علت خطر انقراض).اگر تجربه اولت نیست که خودت استادی دیگه… و اگر هم تجربه اولته که میخوای حیوون خونگی بیاری باید بهت بگم حیوونا اسباب بازی نیستن و به شدت بهت وابسته میشن و وقتی سرپرستشون میشی باید تعهد بلند مدت بدی که مراقب این دوست پشمالوی دوستداشتنی خواهی بود (دست کم 15 سال درکنارتن). اگر از خودت مطمئن نیستی پیشنهاد می کنم اول چند روز کنار کسی باش که گربه داره و با چالش های نگهداریش آشنا شو بعد اگر همه چیز برات قابل پذیرش بود بیار.و در آخر پیشنهاد می کنم حیوون خونگی رو به سرپرستی بگیری و از فروشندگان و پت شاپ ها نگیری چون پشت پرده ظاهر زیبای این افراد صنعت کثیفی قرار داره!

من گربه ی مانچیکن را پیشنهاد میکنم

پربازدیدترین مطالب ترین های جهان

بهترین فیلم های عاشقانه جهان؛ ۳۱ فیلم رمانتیک که عشق را به شما هدیه می‌دهند

بهترین فیلم های 2018‌ که شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کنند

بهترین فیلم های ترسناک جهان که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند

فیلم هایی که باید دید؛ ۲۵ فیلم برتر قرن ۲۱ تاكنون كه حتما باید ببینید

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید

آخرین مطالب

ارز دوج کوین چیست؟ هرآنچه می‌خواهید بدانید، از قیمت تا آینده آن

همه چیز درباره کلاب هاوس؛ از دانلود تا استفاده حرفه‌ای از آن

معرفی انواع کفش ورزشی + توصیه‌هایی برای انتخاب کفش مناسب

معرفی ۵ کتاب درباره کمال گرایی؛ چگونه از کمال گرایی خلاص شویم؟

تفاوت لوسیون،‌ کرم، ژل و پماد چیست؟

ترین های جهان

زیباترین انواع گل رز که باغچه شما را چشم‌نواز می‌کنند

سالم ترین میوه های جهان را بشناسید

زیباترین گلهای جهان که مبهوت زیبایی‌شان می‌شوید

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷

عجیب ترین شغل های دنیا که شما را در سرگرمی و لذت غرق می‌کنند

عجیب ترین خانه های دنیا که شما را بهت‌زده می‌کنند

منبع

محبوب‌ ترین نژاد گربه؛ ۱۰ گربه پرطرفدار در سراسر دنیا
www.chetor.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا