زندگی

«نامیرا» صوتی شد/ کتاب پیشنهادی رهبر انقلاب برای شناسایی فتنه 88

«نامیرا» صوتی شد/ کتاب پیشنهادی رهبر انقلاب برای شناسایی فتنه 88

کتاب صوتی «نامیرا»، نوشته صادق کرمیار توسط انتشارات نیستان منتشر و روانه بازار نشر شد.

«نامیرا» صوتی شد/ کتاب پیشنهادی رهبر انقلاب برای شناسایی فتنه 88

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم‌، انتشارات نیستان کتاب صوتی «نامیرا»، نوشته صادق کرمیار را با صدای احسان چریکی منتشر و روانه بازار نشر کرد. این اثر ششمین رمان از متون فاخر انتشارات کتاب نیستان است که در سال 1387 منتشر شده است.

«نامیرا»‌ داستان تردید آدم‌هاست و حال‌وهوای جوانی به‌نام «عبدالله‌بن عمیر» را روایت می‌کند که به‌دنبال حقیقت است و می‌خواهد بداند در جریان جنگ حضرت امام حسین(ع) و یزید در واقع حق با کدام‌شان است و در آخر تصمیم می‌گیرد برای مقابله با کفار به جنگ یزید برود.

از طرفی‌ دیگر داستان به بیان خلق‌وخوی مردم کوفه، خودخواهی  و طلبکار بودن آنها می‌پردازد و در پی کلامی از حضرت امام علی(ع) که فرمودند: «نه خدا از مردم کوفه راضی بود و نه آنها از خدا.»، در آخر هم داستان به این سو می‌رود که چگونه مردم کوفه در راه خودخواهی و برای رسیدن به آرزوهای خود امام حسین(ع) را قربانی می‌کنند. این اثر برداشتی داستانی از یک واقعه تاریخی است و ویژگی بارز آن روایت بدون تحلیل شخصی نویسنده است.

رهبر معظم انقلاب درباره این کتاب فرموده‌اند: «کار بسیار خوبی است؛ نگاه درستی به عاشورا دارد و جذابیت داستانی دارد. دو صفحه از کتاب را که خواندم، احساس کردم داستان جذابی دارد و ادامه دادم.»، رهبر انقلاب هم‌چنین درباره این کتاب فرموده‌اند‌: «هر کسی می‌خواهد فتنه‌ 88 را بشناسد، این کتاب را بخواند.»

کرمیار خود درباره این رمان می‌گوید:‌ «نامیرا» یک رمان چندصدایی ا‌ست و به‌نظرم همین چندصدایی بودن رمان است که توانسته است آن را ماندگار کند. «نامیرا» به‌باور من داستانی‌است که بیان‌کننده سؤالات فراوانی درباره حادثه عاشوراست که از کودکی در ذهن و یاد همه ما بوده است و به هر دلیلی آن را طرح نمی‌کرده‌ایم، سؤالاتی درباره چرایی و چگونگی قیام امام حسین(ع) و حرکت ایشان از مدینه به کربلا. البته در «نامیرا» هدف من این نبود که به کشف پاسخ برای سؤالاتی از این دست نائل شوم، بلکه دلم می‌خواست از زبان مخاطبم این سؤالات را طرح کنم که مخاطب بتواند در لایه‌های زیرین کتاب درباره آنها به کشفی نائل شود.»

کتاب صوتی «نامیرا» به‌مدت 9 ساعت و 48 دقیقه در قالب سی‌دی به‌قیمت 40 هزار تومان از سوی انتشارات نیستان عرضه شده است.

انتهای پیام/+

منبع

«نامیرا» صوتی شد/ کتاب پیشنهادی رهبر انقلاب برای شناسایی فتنه 88
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا