زندگی

هشدار وزارت بهداشت درباره شیوع بیماری سرخک در کشور

هشدار وزارت بهداشت درباره شیوع بیماری سرخک در کشور

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، از شناسایی ۲۴ بیمار مبتلا به سرخک خبر و در خصوص شیوع این بیماری هشدار داد.

هشدار وزارت بهداشت درباره شیوع بیماری سرخک در کشور

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سیدمحسن زهرایی متخصص بیماری‌های عفونی و رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت اظهار کرد: بیماری سرخک از جمله بیماری‌های شایع در مرز‌های کشور به خصوص در مرز‌های شرقی از قبیل افغانستان  و پاکستان است.

او افزود: در ماه‌های گذشته مشاهده این بیماری در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضویی، هرمزگان و البرز بیانگر این است که کشور ما در معرض خطر شیوع بیماری سرخک است.

زهرایی بیان کرد: تا امروز در استان البرز تنها دو نفر مبتلا به این بیماری شناسایی شده‌اند، اما در تهران فرد مبتلا نداشته‌ایم.

او گفت: طی یک ماه گذشته در مجموع ۲۴ مورد مبتلا به سرخک در استان‌های مختلف کشور داشته‌ایم، اما در سال گذشته تنها ۳ مورد مبتلا داشتیم.

زهرایی بیان کرد: هرچند بیماری سرخک قابل کنترل و درمان است، اما به دلیل اینکه شیوع ویروس کرونا سبب آسیب به  پوشش واکسیناسیون شده است، از والدین خواهشمندیم اگر فرآیند واکسیناسیون فرزندانشان کامل نشده است در اولین فرصت برای تکمیل این فرآیند به مراکز بهداشت و درمان مراجعه کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی گفت: فصل شیوع سرخک در منطقه ما از اوایل زمستان شروع شد و در فصل بهار  به حداکثر خواهد رسید؛ بنابراین خانواده‌ها واکسیناسیون فزرندانشان را جدی بگیرند.

او در پایان افزود: افراد مبتلا به سرخک بعد از ابتلا تا چند سال  از ابتلا مجدد در امان خواهند بود.

انتهای پیام/

منبع

هشدار وزارت بهداشت درباره شیوع بیماری سرخک در کشور
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا