زندگی

وسیله‌هایی که بهتر است با ماشین لباسشویی بشویید

وسیله‌هایی که بهتر است با ماشین لباسشویی بشویید

از مهم‌ترین ماشین‌ها در زندگی روزمره؛ ماشین لباسشویی است. ماشینی که اگر قابلیت‌های آن را به درستی بشناسیم علاوه بر رخت چرک‌های روزمره می‌توان وسیله‌های دیگر را نیز با آن شست و شو داد.

وسیله‌هایی که بهتر است با ماشین لباسشویی بشویید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ماشین‌ها زندگی را از گذشته بسیار راحت‌تر کرده‌اند. حالا این ماشین می‌تواند در جاده باشد یا ماشین‌هایی که رد کارخانه و آشپزخانه به کار گرفته می‌شوند. از مهم‌ترین ماشین‌ها در زندگی روزمره ماشین لباسشویی است.

ماشینی که اگر قابلیت‌های آن را به درستی بشناسیم علاوه بر رخت چرک‌های روزمره می‌توان وسیله‌های دیگر را نیز با آن شست و شو داد و کار سخت را آسان کرد. به شدت مراقب باشید که برخی وسیله‌ها را هرگز با ماشین لباسشویی نشورید.

وسایل ورزشی

در کیف ورزشی می‌تواند سرشار از عرق و کثیفی باشدو بخش خارجی کیف می‌تواند از جرم‌ها و میکروب‌هایی که در اتاق رخت کن وجود دارند، پر شود. پس تمام جیب‌های کیف خود را باز کرده و به دقت ببینید که آیا چیزی درون جیب‌ها وجود دارد یا نه و با دور آرام و آب سرد ماشین، کیف را بشویید.

پادری

پادری‌ها از محل‌هایی است که محل تجمع کثیفی است. برای شستن پادری و فرش ابتدا آن را تکان دهید تا گرد و غبار و خاک آن گرفته شود. سپس پادری‌ها را به همراه تعدادی حوله حمام برای اینکه ماشین به خوبی کار کند و در حالت تعادل بماند، داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. دقت کنید که پودر لباسشویی به اندازه نصف لیوان باشد و ماشین با دور آهسته و آب سرد کارکند.

بیشتر بخوانید

بالش

بالش‌ها را می‌توانید ماه یا سالی یک بار با با دور آهسته و آب گرم ماشین بشویید. برای این که مطمئن شوید که بالش‌ها به خوبی شسته شده و کف صابون ندارند، بگذارید تا برای بار دوم آن‌ها با آب سرد آبکشی شوند. سپس برای خشک شدن مواد درون بالش ها، آن‌ها را به همراه چند توپ پلاستیکی خشک کننده روی حرارت کم و ملایم خشک کنید.

کفش

شستن کفش همیشه کار دشواری است، اما می‌توان با رعایت چند نکته آن‌ها را به ماشین لباسشویی سپرد تا تمیز به شما تحویل دهد. ابتدا بند کفش را باز کنید و برای اینکه بند‌ها با یکدیگر گره نخورند، آن‌ها را داخل رو بالشی کتانی بگذارید. سپس، کفی درون کفش را بیرون آورده و کفش کتانی را با رو بالشی درون ماشین لباسشویی قرار دهید. اگر نگران هستید که کفش‌ها خراب شوند، می‌توانید از چند حوله به هنگام شستن درون ماشین استفاده کنید. مایع شوینده را درون مخزن ماشین بریزید و برای برطرف کردن بوی بد کفش ها، کمی سرکه سفید به ماشین اضافه کنید. ماشین را با دور آهسته آب سرد تنظیم کنید.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

منبع

وسیله‌هایی که بهتر است با ماشین لباسشویی بشویید
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا