کاهش ارزبری 1440 میلیون دلاری در حوزه داروهای "بیولوژیک" و "واکسن" - صاباحلار
زندگی

کاهش ارزبری 1440 میلیون دلاری در حوزه داروهای “بیولوژیک” و “واکسن”

کاهش ارزبری 1440 میلیون دلاری در حوزه داروهای “بیولوژیک” و “واکسن”

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته کاهش ارزبری به ارزش 1440 میلیون دلاری شامل 27 داروی بیولوژیک، 12 طرح در حوزه واکسن و 90 ماده اولیه دارویی را اجرایی می‌کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته کاهش ارزبری به ارزش 1440 میلیون دلاری از طریق اجرای طرح‌های تولیدی اولویت‌دار را تهیه کرده است.

بسته کاهش ارزبری به ارزش 1440 میلیون دلار با اجرای طرح‌های تولیدی اولویت‌دار زیست‌فناوری مطابق با ظرفیت‌های کشور شامل 27 داروی بیولوژیک، 12 طرح در حوزه واکسن و 90 ماده اولیه دارویی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می‌شود.

تولید این محصولات قرار است با استفاده از توان و تخصص شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق صورت گیرد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حامی مالی و تجاری آن خواهد بود؛ در این میان ستاد توسعه زیست فناوری با انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با شرکت‌های توانمند برای تعیین اولویت‌های تولید، ایجاد شتاب‌دهنده و راهبری شرکت‌های نوپا و اعطای حمایت‌های مالی نیز در تلاش است تا اجرای چنین برنامه‌هایی را سرعت دهد.

تاسیس صندوق “زیست فناوری” نیز از دیگر اقداماتی است که به این حوزه و حمایت از توسعه زیست‌فناوری کمک کرده است.

انتهای پیام/

منبع

کاهش ارزبری 1440 میلیون دلاری در حوزه داروهای “بیولوژیک” و “واکسن”
www.tasnimnews.com

دکمه بازگشت به بالا