نحوه خروج از تقسیم صفحه و بازگشت به حالت تمام صفحه در آیپد - صاباحلار
مجله

نحوه خروج از تقسیم صفحه و بازگشت به حالت تمام صفحه در آیپد

نحوه خروج از تقسیم صفحه و بازگشت به حالت تمام صفحه در آیپد

در این مقاله به شما آموزش می دهیم تا چگونه از شر تقسیم صفحه در آیپد خود خلاص شوید و به راحتی به حالت تمام صفحه بازگردید.

نحوه خروج از تقسیم صفحه و بازگشت به حالت تمام صفحه در آیپد

حالت اسپلیت اسکرین (Split screen) یا تقسیم صفحه آیپد برای مواقعی کاربرد دارد که می خواهید همزمان چند برنامه باز روی آیپد خود داشته باشید. اما خارج شدن از حالت اسپلیت اسکرین و بازگشت به حالت تمام صفحه چگونه است؟

چرا من یک صفحه نمایش تقسیم شده (Split screen) بر روی آیپد خود دارم؟ در این مقاله به شما آموزش می دهیم تا چگونه از شر تقسیم صفحه در آیپد خود خلاص شوید و به راحتی به حالت تمام صفحه بازگردید. اگر پنجره اپلیکیشن های شما به صورت ناگهانی کوچک شده است و نمی توانید از تداخل حالت تقسیم صفحه در طرحواره جلوگیری کنید، ما در مینویسم به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید به حالت استاندارد و تمام صفحه در آیپد خود بازگردید.

نمای تقسیم شده به صورت پیشفرض بر روی آیپد فعال است و بسیاری از افراد به صورت تصادفی به خصوص در اپلیکیشن سافاری با صفحه نمایش تقسیم شده مواجه می شوند. اگرچه روش های بسیار جالبی برای استفاده از این قابلیت در آیپد وجود دارد،‌ برخی از کاربران هیچ علاقه ای به حالت تقسیم صفحه در آیپد ندارند و این هیچ اشکالی ندارد. ما به شما آموزش می دهیم که چگونه از شر حالت تقسیم صفحه در آیپد و در صفحه خلاص شوید.

برای شروع، خوب است بدانید که دو گزینه برای متوقف کردن صفحه تقسیم بر روی یک آیپد وجود دارد: غیرفعال کردن صفحه تقسیم در تنظیمات آیپد یا بستن صفحه تقسیم در آیپد برای اپلیکیشن یا اپلیکیشن هایی که استفاده می کنید.

با این وجود، از iPadOS 15 به بعد، شما دیگر نمی توانید با استفاده از گزینه غیرفعال کردن این حالت را خاموش کنید. با توجه به طراحی جدید چند وظیفه ای، ما می توانیم فرض کنیم که توسعه دهندگان اپل فکر می کردند ورود تصادفی به حالت تقسیم صفحه چندان آسان نخواهد بود. اما واقعیت چیز دیگری است و شما این را می دانید.

برای جلوگیری از تقسیم صفحه ناگهانی در آینده، مراقبت سه نقطه در بالای پنجره اپلیکیشن ها باشید. کشیدن ناگهانی این آیکون موجب بروز تغییرات ناگهانی در اندازه و موقعیت پنجره می شود،‌ بنابراین باید همیشه مواظب این نکته باشید. در حال حاضر، اگر در آیپد فقط نیمی از صفحه نمایش اپلیکیشن شما را نشان می دهد، باید بدانید که چگونه می توانید از این حالت خارج شوید. بخش بعدی این را به شما آموزش می دهیم.

اگر به طور تصادفی وارد نمای تقسیم شده شدید،‌ ما به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید از این حالت خارج شوید تا بتوانید اپلیکیشن ها را در اندازه استاندارد مشاهده کنید.

چگونه اسپلیت اسکرین آیپد را ببندیم

بر روی نوار تقسیم کننده مشکی رنگ بر روی لبه راست یا چپ آیپد در نمای تقسیم شده ضربه بزنید.

بستن حالت تقسیم صفحه در آیپد

جهتی که تقسیم کننده را می کشید، تعیین می کند که کدام سمت از صفحه نمایش باقی بماند و کدام سمت بسته شود. با خروج از صفحه تقسیم آپید، صفحه کوچک تر بسته خواهد شد و صفحه بزرگ تر به عنوان یک پنجره استاندارد تمام صفحه باقی می ماند.

وقتی که تقسیم کننده بیشتر صفحه نمایش را گرفته است، آن را رها کنید. این راه حل برای بستن صفحه تقسیم در آیپد ساده و سریع است، و این واضح به نظر می رسد!

نمای تقسیم در سافاری بر روی آیپد یک ویژگی چندوظیفه ای جدید برای iOS 10 بود که برای iPadOS 15 نیز ادامه یافت. نمای تقسیم شده به شما اجازه می دهد تا دو صفحه مجزای سافاری را به طور همزمان در آیپد باز کنید که مزایای زیادی می تواند داشته باشد. روش بازگشت به حالت تمام صفحه در آیپد مشابه با روش قبلی است؛ فقط کافی است بر روی نوار تقسیم کننده مشکی رنگ در لبه صفحه نمایش ضربه بزنید و آن را بکشید.

امیدوارم از این سفر کوچک به صفحه تقسیم آیپد لذت برده باشید. اکنون شما می دانید که دفعه بعد که به طور تصادفی پنجره سافاری آیپد شما را کوچک می کند، یا دو برنامه را به طور نامناسبی به هم می چسباند، چگونه از شر حالت تقسیم صفحه آیپد خارج شوید.

همچنین بخوانید:

رفع ارور ۳۱۹۴ در آیپد

نحوه استفاده از تایمر در دوربین آیفون چگونه است؟

نحوه بازیابی مخاطبین حذف شده در آیفون (به ۴ روش مطمئن)

چگونه به ورژن قبلی ios برگردیم (آموزش دانگرید آیفون)

آموزش نصب واتساپ قدیمی برای آیفون (۳ روش ساده)

سایلنت کردن یک مخاطب در آیفون چگونه است؟

نحوه فعالسازی لایو والپیپر آیفون (استفاده از عکس متحرک، gif و ویدئو به عنوان پس زمینه)

چرا فيس تايم كار نمی كند؟ نحوه عیب‌یابی برنامه تماس ویدیویی اپل

تشخیص متن داخل عکس در iOS 15 (لایو تکست آیفون)

آموزش پاک کردن کش کروم در گوشی اندروید و آیفون

صدادار بودن تماس مخاطب خاص در حالت سایلنت در آیفون

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

دکمه بازگشت به بالا