پیدا کردن موقعیت مکانی فعلی من در گوگل مپ (در گوشی و کامپیوتر) - صاباحلار
مجله

پیدا کردن موقعیت مکانی فعلی من در گوگل مپ (در گوشی و کامپیوتر)

پیدا کردن موقعیت مکانی فعلی من در گوگل مپ (در گوشی و کامپیوتر)

آیا می‌خواهید موقعیت مکانی دقیق خود را پیدا کنید؟ اگر از گوگل مپ استفاده می‌کنید، پیدا کردن موقعیت مکانی دقیق خود کار بسیار ساده‌ای است!

پیدا کردن موقعیت مکانی فعلی من در گوگل مپ (در گوشی و کامپیوتر)

شاید در موقعیتی قرار بگیرید که ندانید کجا هستید در این شرایط می توانید موقعیت مکانی فعلی خود را با گوگل مپ پیدا کنید. یافتن موقعیت مکانی با استفاده از گوگل مپ کار بسیار ساده‌ای است! در این مقاله به شما آموزش می‌ دهیم که چگونه با استفاده از گوگل مپ در گوشی موبایل، تبلت یا کامپیوتر خود مکان دقیق خود را پیدا کنید. در مطالب قبلی نحوه ارسال لوکیشن با گوگل مپ آموزش داده شد که می توانید بخوانید.

1- گوگل مپ را در گوشی موبایل یا تبلت خود باز کنید. این اپلیکیشن با یک نماد نقشه با حرف G بر روی گوشه سمت چپ بالا دیده می‌شود و می‌ توانید آن را در یکی از صفحات اصلی (آیفون/آیپد) یا در صفحه اپلیکیشن‌ ها (اندروید) بیابید.

2- نقطه آبی بر روی نقشه را پیدا کنید. دایره کوچک آبی رنگ نمایانگر موقعیت مکانی کنونی شما است. مخروط آبی رنگ در اطراف آن نقطه نشان می‌ دهد که رو به کدام جهت هستید.

3- برای پین کردن نقشه، بر روی نقطه آبی ضربه بزنید و نگه دارید. وقتی که پین قرمز بر روی نقطه آبی ظاهر شد، انگشت خود را از وی صفحه بردارید. پنلی حاوی اطلاعات در مورد موقعیت مکانی شما ظاهر خواهد شد.

4- پنل پین Dropped را به سمت بالا بکشید. این پنل بسته به اندازه صفحه نمایش در پایین یا کناره‌ های نقشه قرار دارد. این کار باعث می‌شود تا نقشه بزرگتر شود و اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی شامل آدرس خیابان‌ها (در بالا)، و مختصات طول و عرض جغرافیایی (نزدیک به پایین) را نمایش دهد.

1- در یک مرورگر وب به آدرس https://maps.google.com بروید. شما می‌توانید از هر مرورگر وب ازجمله Safari، Chrome یا Edge برای پیدا کردن موقعیت مکانی خود در گوگل مپ استفاده کنید

2- بر روی نماد هدف دایره کلیک کنید. این نماد نزدیک گوشه سمت راست پایین نقشه است. این کار باعث می‌ شود که نمای نقشه به موقعیت مکانی کنونی شما که با یک نقطه آبی نشانه‌ گذاری شده است، تغییر کند.

ویندوز: به Start > Settings > Privacy > Location بروید، سپس دو سوییچ اول در پنل سمت راست را به حالت On تغییر دهید.

macOS: به منوی Apple > System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Location Services بروید، سپس باکس‌های کنار «Enable Location Services» و «Safari» را علامت بزنید.

3- روی نقطه آبی رنگ روی نقشه کلیک راست کنید. یک منوی زمینه باز می‌شود.

4- بر روی What’s here؟ در منو کلیک کنید. این کار باعث می‌شود تا آدرس کنونی موقعیت مکانی و مختصات طول و عرض جغرافیایی در یک باکس در پایین نقشه ظاهر شود.

5- برای اطلاعات بیشتر روی آدرس که در پایین نقشه است، کلیک کنید. این کار یک پنل در سمت چپ حاوی اطلاعات اضافی، از جمله اشتراک‌گذاری و ذخیره را گسترش می‌دهد.

همچنین بخوانید:

چگونه مختصات جغرافیایی را پیدا کنیم

ویژگی‌های مخفی گوگل مپ | امکانات جدید گوگل مپ

طریقه ارسال لوکیشن از طریق گوگل مپ بسیار ساده و کاربردی با عکس

چگونگی برگشت به گذشته در گوگل ارث و گوگل مپ Google Earth و Google Maps

نحوه چاپ و پرینت از گوگل ارت (Google Earth) و گوگل مپ Maps Google

گوگل مپ چیست و چگونه کار می کند؟

پیدا کردن موقعیت مختصات مکانی با استفاده از گوگل مپ

آموزش پیدا کردن رستوران ها با اپلیکیشن Google Maps در موبایل

نحوه مشاهده نمای خیابان در Google Maps

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

دکمه بازگشت به بالا